اعلانیه
اعلانیه

براساس رویترز رگولاتورهای اروپایی تا پایان سه ماهه اول 2012 (مارس) در مورد تشکیل یک پرونده رسمی ضد تراست علیه گوگل تصمیم خواهند گرفت. ظاهرا این زمان خیلی زودتر از حد انتظار است. تحقیقات اروپایی کمی بیش از یک سال پیش در نوامبر 2010 آغاز شد.

تحقیقات کمیسیون اروپا ناشی از شکایات رسمی ضد رقابتی است که توسط سه شرکت ارائه شده است: Foundem، eJustice و Ciao (متعلق به مایکروسافت). از آن زمان، شرکت‌های دیگر به طور جداگانه شکایات رسمی خود را ثبت کرده‌اند، از جمله مایکروسافت، که تعداد کل پرونده‌ها را به تقریباً 10 رسانده است.

در چارچوب یک پرونده رسمی علیه Google، که هنوز مشخص نشده است، کمیسیون اروپا در نهایت می تواند جریمه هایی تا سقف 10 درصد از درآمد ناخالص سالانه اعمال کند. این رقم می تواند بیش از 3 میلیارد دلار باشد. اتحادیه اروپا چندین سال پیش مایکروسافت را مجبور به پرداخت میلیاردها جریمه به دلیل نقض قوانین ضد انحصار کرد.

در حالی که حدس و گمان در مورد نتایج بسیار زودرس است، اگر کمیسیون اروپا تصمیم بگیرد هیچ کاری انجام ندهد و به سادگی کنار رود تعجب می کنم.

Google همچنین با یک تحقیق ضد تراست در ایالات متحده مواجه است. و همانطور که گلدن گلوب بر اسکار تأثیر می گذارد، اقدامات کمیسیون اروپا نیز احتمالاً بر تنظیم کننده های ایالات متحده تأثیرگذار خواهد بود.

مدخلهای مرتبط


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً MarTech نیست. نویسندگان کارکنان اینجا فهرست شده‌اند.


درباره نویسنده

گرگ استرلینگ یک ویرایشگر مشارکت کننده در Search Engine Land، عضو تیم برنامه نویسی رویدادهای SMX و معاون بازار بینش در Uberall است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *