اعلانیه
اعلانیه

در طول ماه گذشته، SOPA (قانون توقف دزدی دریایی آنلاین (H.R. 3261،) داغ ترین و بحث برانگیزترین موضوعات خبری بوده است.  قانون پیشنهادی نیازمند حذف محتوای نقض شده از ISPها، موتورهای جستجو و مدیران وب‌سایت.  خبر خوب این است که SOPA در حال حاضر مخفی شده است ….

حمایت ضد SOPA بسیار زیاد بوده است و ممکن است بر تصمیم کاخ سفید تأثیر داشته باشد از این قانون حمایت نکند. به شکل فعلی آن. هجوم پشتیبانی در توییتر، فیس بوک، گوگل پلاس و مدیران وب سایت، موضع ضد SOPA را به موضعی محبوب تبدیل کرد. در حالی که قانون اولیه SOPA برای مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآمده است، فشار قوی همچنان در حال انجام است تا اطمینان حاصل شود که در آینده نزدیک قانون‌های مشابه SOPA دوباره پیشنهاد نمی‌شوند.

خاموشی Reddit

بسیاری از سایت‌ها با “سیاه شدن” پشتیبانی را تا حدی بالا می‌برند تا به بازدیدکنندگان خود نشان دهند در صورت تصویب لایحه SOPA چه اتفاقی می‌افتد. یکی از پر سر و صداترین صداها علیه SOPA، بنیانگذار Reddit، الکسیس اوهانیان بوده است. Reddit، سایتی که دارای داستان‌های خبری اجتماعی است (و 2 میلیارد بازدید از صفحه در ماه!) یک خاموشی را در 18 ژانویه برنامه ریزی کرد و از دیگران نیز خواست تا این کار را انجام دهند. وب‌سایت‌های دیگری که راه‌اندازی شدند عبارتند از: Tucows، شبکه Cheezburger و حتی صحبت هایی در مورد ویکی پدیا خاموشی (بدون تایید رسمی). نه گوگل و نه فیسبوک از خاموشی ها پشتیبانی رسمی نشان ندادند.

خاموشی‌ها برای یک بازه 12 ساعته (8 صبح تا 8 عصر به وقت شرقی در 18 ژانویه) پیشنهاد شده‌اند، و از مدیران وب‌سایت خواسته شده است که شرکت کنند. یک الگوی “این وب سایت تاریک شده است” برای کسانی که به دنبال تبدیل شدن به بخشی از جنبش #BlackoutSOPA. علاوه بر از بین بردن کل یک سایت، صفحه‌ای سیاه‌شده نیز وجود دارد  که به کاربران اجازه می‌دهد تا به سایت ادامه دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبارزه مداوم Reddit (و وب) با SOPA به Subreddit SOPA مراجعه کنید.

پشتیبانی از رسانه های اجتماعی

جنبش ضد SOPA ممکن است در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی آشکارتر بوده باشد. هزاران کاربر “STOP SOPA” را به پروفایل خود اضافه کردند. Blackout SOPA جنبش را رهبری کرد زیرا آنها یک برچسب ضد SOPA ارائه کردند که می‌توانست زیر نمایه‌های کاربر اضافه شود. برخی از حساب‌های پرطرفدار که از این نشان استفاده می‌کنند عبارتند از MC Hammer، The Lonely Island، بنیانگذار توییتر Ev، و Tim O’Reilly.

علاوه بر تغییرات تصویر نمایه، تصاویر خط زمانی فیس‌بوک و الگوهای +Google برای حمایت از جنبش ایجاد شده‌اند.

به طور کلی، این یک نمونه کتاب درسی است که نشان می‌دهد چگونه پشتیبانی سازمان‌یافته از رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به ایجاد اختلال در سیستم در حین دستیابی به اهداف اصلی کمک کند. امروز به نشان دادن پشتیبانی ضد SOPA خود ادامه دهید و در ارتباط باشید برای اطلاعات بیشتر SOPA.

پست نوشته مت مک گی: جیمی ولز ویکی‌پدیا اکنون از طریق توییتر تأیید کرده است که سایت انگلیسی زبان ویکی‌پدیا به خاموشی خواهد پیوست:


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً MarTech نیست. نویسندگان کارکنان اینجا فهرست شده‌اند.


درباره نویسنده

گرگ فین مدیر بازاریابی برای Cypress North است، شرکتی که رسانه های اجتماعی در سطح جهانی را ارائه می دهد. و خدمات بازاریابی جستجو و توسعه وب و اپلیکیشن. او بیش از 10 سال در صنعت بازاریابی اینترنتی بوده و در بازاریابی دیجیتال تخصص دارد. همچنین می‌توانید گرگ را در توییتر (@gregfinn) یا LinkedIn.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *