اعلانیه
اعلانیه

بررسی طرح صیانت کاربران در فضای مجازی به تعویق افتاد!

این مساله بدان معنا نیست که کلا طرح کنار گذاشته شده و بلکه بررسی آن به هفته های دیگر موکول شده و برخی کارشناسان پیش بینی می‌کنند که بررسی آن همانطور که وزارت ارتباطات و سایر تشکل های صنفی خواستار شدند، به زمان استقرار دولت بعدی بینجامد. آنطور که دقایقی پیش همشهری آنلاین گزارش داده قرار نیست این طرح با نام «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» امروز هم در صحن علنی مجلس بررسی شود.

کامل‌تر بخوانید: طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» فردا در مجلس بررسی می‌شود

طی هفته های اخیر حامیان این طرح که همگی از طیف خاصی هستند بارها تلاش کرده اند که بررسی شدن این طرح را بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی در صحن علنی به تصویب برسانند که هر بار ماجرا به وقت دیگری موکول شده است.

از آن سو مخالفین طرح که متشکل از کسب و کارها و دولتمردان کنونی می‌شوند نیز نامه ها، بیانیه‌ها و کارزارهایی علیه آن راه انداختند و انتقادات خود را نسبت به این طرح صریحا اعلام کردند.

بیشتر بخوانید: طرح صیانت از فضای مجازی، تنور فیلترشکن‌ها را گرم می‌کند

طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» با نام «صیانت کاربران در فضای مجازی» نیز شناخته می‌شود از چند سال پیش در جریان بوده و اخیرا دوباره مطرح شده و در اوایل تیر ماه با نامی دیگر سر از مجلس برآورد.

پس از انتقادات فراوانی که از سوی کارشناسان نسبت به این طرح شد، نسخه بازنویسی شده و یا به بیانی بهتر، اصلاح شده دیگری از این طرح منتشر شد که از نظر کارشناسان کماکان مشکلات اصلی طرح را در خود دارد و هنوز نیاز به اصلاح دارد.

می توانید بخوانید: تصویب طرح صیانت مجلس موجب تزریق ناامیدی است

سازمان نصر تهران، انجمن کسب و کارهای اینترنتی، انجمن تجارت الکترونیکی تهران، بیش از ۵۰ کسب و کار آنلاین و وزارت ارتباطات نسبت به این طرح واکنش نشان دادند و با انتشار بیانیه ها و نامه هایی، خواستار توقف فرایند پیشروی این طرح در مجلس شدند.

کارشناسان حقوقی و مدیران فعال استارتاپی دیگر نیز در گفتگو با دیجیاتو نسبت به این طرح انتقادات خود را مطرح کردند و آن را تهدید آمیز و فاجعه آفرین و حتی در مواردی ناقض حقوق شهروندی خواندند.

منبع: عصر پویا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *