اعلانیه
اعلانیه

دیروز گزارش شد که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) یک دادستان خارجی را استخدام کرده است تا به طور بالقوه یک پرونده ضد انحصار علیه Google را مطرح کند. وکیل دادگستری بت ا. ویلکینسون، شریک شرکت پل وایس و یکی از مقامات سابق وزارت دادگستری است که او بیشتر به خاطر نقشش در محکومیت تیموتی مک وی، بمب‌گذار اوکلاهاما سیتی شناخته شده است.

استخدام ویلکینسون تضمین نمی کند که ایالات متحده یک پرونده ضد انحصار علیه Google ایجاد کند. با این حال، به عنوان یک موضوع عملی، این احتمال را بسیار بیشتر می کند، که نشان می دهد FTC کاملاً جدی است و به طور بالقوه در حال آماده سازی پرونده است.

استخدام ویلکینسون به استخدام وکیل دیوید بویز تشبیه شده است که تقریباً یک دهه پیش با موفقیت پرونده ضد انحصار دولت علیه مایکروسافت را رهبری کرد. (جالب است که Boies در حال حاضر نماینده Oracle در دعوای حقوقی ثبت اختراع خود علیه Google است.)

طبق NY Times ویلکینسون سابقه قابل توجهی در پرونده قضایی دارد. گزارش شده است که او “40 پرونده بزرگ را در بخش دولتی و خصوصی مطرح کرده و همه آنها را برده است.” او نباخته است.

استخدام ویلکینسون همچنین می‌تواند اهرم FTC را در ایجاد «تسویه حساب» با Google برای جلوگیری از دعوی قضایی به ارمغان بیاورد. تیم حقوقی Google به وضوح او را به عنوان یک دشمن بزرگ می بیند.

کمیسیون اروپا نیز قرار است خیلی زود تصمیم بگیرد که آیا یک پرونده رسمی علیه Google ایجاد کند یا خیر. احساس من این بود که اروپایی‌ها از ایالات متحده به دعوی قضایی علیه گوگل نزدیک‌تر بودند. با این حال، اکنون کاملاً ممکن است که Google بتواند از دو پرونده ضد انحصار در دو قاره دفاع کند، در اواخر امسال یا اوایل سال آینده.


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً MarTech نیست. نویسندگان کارکنان اینجا فهرست شده‌اند.


درباره نویسنده

گرگ استرلینگ یک ویرایشگر مشارکت کننده در Search Engine Land، عضو تیم برنامه نویسی رویدادهای SMX و معاون بازار بینش در Uberall است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *