اعلانیه
اعلانیه

تصویب طرح صیانت مجلس موجب تزریق ناامیدی است

سینا مؤمنی مدیرعامل یکتانت در نشستی که به منظور تشریح گزارش عملکرد سالانه تبلیغات آنلاین این شرکت به صورت مجازی برگزار شده بود پاسخگوی سؤالات خبرنگاران بود. او در پاسخ به سؤال کلیک در خصوص تصویب طرح صیانت از فضای مجازی از سوی مجلس و تأثیر آن روی آینده کسب‌وکار کلیک گفت: «اگر قرار بود یکتانت را فقط به عنوان یک وب‌سایت در نظر بگیریم، شاید می‌شد بگوییم که تصویب طرح مجلس تأثیر چندانی رویمان نمی‌گذارد. اما اگر این طرح را در قالب چیزی که قرار است روی کل فضای وب و به‌ویژه سوشال مدیا تأثیر بگذارد در نظر بگیریم، باید بگوییم روی یکتانت هم تأثیر می‌گذارد؛ چناچه روی کل زندگیمان تأثیر خواهد گذاشت.»

وی افزود: «اطلاعاتم از جزئیات این طرح بسیار کم است. با این حال طبق چیزهایی که گفته شده گمان می‌کنم طرح صیانت روی کل کسب‌وکارها تأثیر می‌گذارد؛ خصوصاً در تبلیغات گوگلی. در این فضا در وهله اول کسب‌وکارهایی که بر پایه شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند آسیب خواهند دید. این قضیه مثل یک دومینو جلو می‌آید و در مرحله بعد روی ما و دیگران هم تأثیر می‌گذارد. فکر می‌کنم حال و روزمان در این روزها مثل روزهای قبل از تأیید رمز دوم است که آگاهی‌مان کم بود و بنابراین مضطرب بودیم. امیدوارم طرح به شکل کنونکی‌اش تصویب نشود و در طرح نام‌برده به آینده کل کسب‌وکارها فکر شود.»

مؤمنی تأکید کرد: «مهم‌ترین تأثیری که تصویب چنین قانونی روی هرکدام از ما خواهد گذاشت، تزریق ناامیدی است. همه آدم‌ها در هر نقطه و جایگاهی که هستند با اینترنت سروکار دارند و نمی‌توانیم اجازه بدهیم این افراد ناامید بشوند، چراکه در بلندمدت هم نتیجه خوبی نخواهد داشت.»

آن‌طور که در خبرها اعلام شده، طرح نمایندگان برای صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی فردا دوباره به صلح علنی مجلس خواهد رفت. طرحی که در صورت تصویب آن ضوابط استفاده کنونی کاربران را از اینترنت به کلی تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید: طرح صیانت از فضای مجازی، تنور فیلترشکن‌ها را گرم می‌کند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.