اعلانیه

۹ ترفند برای انتخاب رنگ مبل مناسب

املاک

۱۷ فروردین ۱۴۰۲ 26 بازدید
اعلانیه

۹ ترفند برای انتخاب رنگ مبل مناسب

پالت رنگ برای مبل بسیار گسترده است، اما کلید اصلی انتخاب مناسب است. یک مبل تنها با انتخاب رنگ خود می‌تواند تفاوت زیادی در ادراک بصری کلی و وزن بصری فضا ایجاد کند.

امروزه مردم رنگ‌های خنثی مانند قهوه‌ای و خاکستری را انتخاب می‌کنند تا رنگ‌های بدبو و پاپ مانند نئون را انتخاب کنند. اگر شما نیز در مورد راه‌های انتخاب رنگ مناسب برای مبل خود سردرگم هستید، این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری با ۹ ترفند طراح به شما کمک می‌کند تا رنگ مناسب مبل اتاق نشیمن خود را انتخاب کنید.

به دکور موجود توجه کنید

اگر سالن پذیرایی خود را با اکثر عناصر دست نخورده بازسازی می‌کنید، توجه به دکوراسیون موجود ضروری است. رنگ مبل باید به نوعی مکمل سایر عناصر سالن پذیرایی باشد. به جای تغییر به رنگ جدید، عناصر قدیمی را فراموش نکنید.

به مواد توجه داشته باشید

مواد بخش مهمی از تجربه مبل است. نه تنها به ظاهر مبل کمک می‌کند، بلکه به شما امکان می‌دهد رنگ آن را نیز انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک مبل چرمی در سالن پذیرایی خود داشته باشید، به دنبال گزینه‌های رنگی باشید که بر روی چرم به نظر می‌رسد، مطابق با بافت دکوراسیون شما. انتخاب متریال مسیر را به سمت انتخاب رنگ مناسب برای مبل شما هدایت می‌کند.

روشن یا تاریک

هنگام انتخاب رنگ، اولین قدم این است که از کیفیت تن رنگ – روشن یا تیره – مطلع شوید. اغلب اوقات این انتخاب به دلیل ترجیحات شخصی و در موارد دیگر به دلیل پرداخت مواد اولیه (مانند رنگ دیوارها و کف / فرش) انجام می‌شود. هر دو رنگ روشن و تیره مزایا و معایب خود را دارند، اکنون این شما هستید که رنگ مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک مبل تیره ممکن است این تصور را ایجاد کند که فضای بیشتری نسبت به خودش اشغال می‌کند و یک مبل روشن با مشکلاتی مانند لکه دار شدن و موارد مشابه همراه است. اگرچه این صرفاً مبتنی بر زمینه است و می توان با توجه به موضع شخصی کاربر انتخاب کرد.

به نور روز توجه داشته باشید

رنگ مبل نیز با توجه به میزان نور روز که فضا دارد تعیین می‌شود. این به این دلیل است که قرار گرفتن در معرض نور روز منجر به سایش مبل به شکل محو شدن می‌شود. ترفند این است که کمی تیره‌تر از رنگی که تصور می‌کنید استفاده کنید، به این ترتیب محو شدن تدریجی اثاثه یا لوازم داخلی روی جذابیت مبل شما در مدت زمان معینی تأثیر نمی‌گذارد.

به عادات استفاده توجه داشته باشید

مبل شما چگونه استفاده می‌شود؟ برای یک محیط رسمی یا غیر رسمی؟ آیا به طور مرتب استفاده می‌شود یا گاهی اوقات؟ برخی از سوالاتی هستند که هنگام جستجوی رنگ مناسب برای مبل خود باید در مورد آنها فکر کنید. عادات استفاده در تعیین رنگ مناسب مبل شما به سرعت کمک می‌کند. رنگ نیز بسته به اعضای خانه متفاوت است.

به بازتاب سبک خود توجه کنید

یک مبل، سبک و رنگ آن، نشان دهنده سلیقه و سبک شما است. بنابراین، رنگی را انتخاب کنید که استایل شما را منعکس کند، رنگی که بیشترین طنین را با آن دارید. این شما هستید که قرار است بیشتر زمان را روی آن مبل بگذرانید، بنابراین باید رنگی باشد که احساس می‌کنید متعلق به شماست. اگر رنگ های روشن و پر جنب و جوش با شما طنین انداز می‌شوند و با داشتن آنها در اتاق نشیمن راحت هستید، پس همینطور باشید!

به سبک مبل توجه کنید

گاهی اوقات رنگ مبل با سبکی که مبل به آن تعلق دارد تعیین می‌شود. اگر شما فردی هستید که به دنبال مبل مدرنیستی یا مبل‌های مربوط به سبک خاصی هستید، پالت رنگی را که سبک پشتیبانی می‌کند بررسی کنید. همه رنگ‌ها با همه سبک‌ها مطابقت ندارند، به این نکته توجه کنید و سپس انتخاب کنید.

با کنتراست‌ها کار کنید

اگر می‌خواهید درام را در اتاق نشیمن خود معرفی کنید یا اگر عاشق رنگی عجیب و غریب هستید (ممکن است مردم آن را به عنوان رنگ مبل فکر نکنند)، نگران نباشید، اینجا جایی است که با تضاد کار می‌کنید. یک اتاق ممکن است در یک رنگ یکنواخت یا یک پالت خاکی طراحی شود، تضاد ظاهری هرگز ایده بدی نیست. علاوه بر این، به عنوان عنصر کانونی در اتاق عمل می‌کند. هرگز از کار با کنتراست ها (اما در درصد متوسط) نترسید.

چند رنگ در ذهن شما؟

مبل چند رنگ برای افرادی که ترکیبی از رنگ‌ها، بافت ها و الگوها را دوست دارند اصلا گزینه بدی نیست. در صورتی که دکور خنثی باشد، حتی می‌توان یک پالت رنگارنگ برای مبل خود انتخاب کرد. بسته به انتخاب شخصی کاربران، می‌تواند ترکیبی از سایه‌های پاستلی ملایم یا رنگ‌های روشن باشد. کیسه ای ترکیبی از رنگ ها، بافت‌ها و الگوهای مکمل می‌تواند به ایجاد شور و نشاط در اتاق نشیمن کمک کند. علاوه بر این، ممکن است تغییری نسبت به جامدات معمولی دنیای مدرن باشد!


اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *