اعلانیه

قیمت سرویس و تعمیر پکیج چقدر است؟

فروش

۱۷ فروردین ۱۴۰۲ 1 بازدید
اعلانیه

عوامل مؤثر بر هزینه سرویس و تعمیر پکیج

تعمیر پکیج و آبگرمکن های دیواری مختلف برقی و گازی هزینه هایی را در پی دارد که بسته به نوع مشکل این لوازم می تواند بسیار متغیر باشد. برای تعمیر باید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت و سرویس و تعمیر را به دست این افراد سپرد. برای تصمیم گیری جهت تعویض یا تعمیر نیز بهتر است با این افراد مشورت کرد.

از کار افتادن پکیج ها و آبگرمکن ها از مشکلات شایع تأسیساتی آپارتمان ها و خانه هاست. گاهی اوقات صرفاً خاموش شدن شعله پکیج باعث شده تا توقف در روند کار آن ایجاد شود و اغلب با توجه به دستورالعمل کارخانه تولید کننده ی پکیج که به صورت یک برچسب بر روی بدنه پکیج یا آبگرمکن تعبیه شده است، می توان این مشکل را برطرف کرد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید اگر شعله خاموش بود و بوی گاز استشمام کردید، سریعاً شیر گاز را ببندید و از یک متخصص تأسیسات کمک بگیرید.

همچنین اگر شمعک پیلوت هر چند وقت یک بار و به مقدار زیاد اتفاق می افتد بهتر است در این مورد از یک متخصص مشورت بگیرید تا ترموکوبل پکیج یا آبگرمکن را چک کند. ترموکوبل وسیله است که برای ایمنی بیشتر در وسایل گازسوز تعبیه شده است. قطع کامل گاز بلافاصله پس از خاموش شدن شمعک توسط این قطعه ی ضروری در این دستگاه ها صورت می گیرد.

در خیلی از موارد، ترموکوبل به دلیل گرفتگی و کثیف شدن به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهد و گاز را در مواقع لزوم قطع نمی کند. پس باید توجه کافی به استشمام گاز داشته باشید. برخی از مواردی که ایجاد مشکل می کنند مانند نشت کردن مخزن پکیج و آبگرمکن را نمی توان تعمیر کرد و هزینه ی تعمیر پکیج در این موارد به صرفه نیست و بهتر است که تعویض مخزن صورت گیرد.

این مطلب را هم بخوانید : قیمت تعمیرات شوفاژ چقدر است؟

آگهی های خدمات سرویس و تعمیر پکیج

آگهی های رایگان معمول که برای تعمیر پکیج و آبگرمکن های دیواری که در سایت نیازمندی ثبت می شود موارد زیر را شامل می شود:

– شستشوی پکیج

– هواگیری پکیج

– عیب یابی توسط کد خطای پکیج

– گرم نشدن آب درون پکیج

– اسید شویی و تعمیر پکیج

– مشکلات برق یا گاز و تعمیر پکیج در این موارد

 

مدل های مختلفی از آبگرمکن و پکیج وجود دارند که برخی از گاز برای تأمین آب گرم داخل مخزن استفاده می کنند و برخی از المنت های الکتریکی استفاده می کنند. عملکردی که مدل های گازسوز دارند نسبت به مدل های مشابه الکتریکی چندان بهینه نیست؛ ولی قیمت پایین تر گاز مصرفی نسبت به هزینه برق باعث می شود که افراد بیشتر از مدل های گازسوز در ساختمان بهره ببرند. البته هزینه تعمیر پکیج در هر دو نوع تفاوتی ندارد و تفاوت در هزینه اولیه و نصب آن هاست.

این مطلب را هم بخوانید : قیمت نصب و راه اندازی موتورخانه چقدر است؟

قیمت سرویس و تعمیر پکیج چقدر است؟

 مشکلات رایج در سرویس و تعمیر پکیج

اکثر سفارش هایی که در این سایت برای تعمیر پکیج و سرویس این دستگاه ها توسط مشتریان ثبت می شود به علت ایراداتی مانند کارکرد نامناسب ترموکوبل و ترموستات می باشد. این ایرادات منجر به خاموش شدن شمعک پیلوت می شود. با بررسی این سفارشات برآوردی را می توان از هزینه تعمیر پکیج و آبگرمکن داشت.

– جهت رفع ایرادات رایج مانند خاموش شدن شمعک پیلوت یا کارهایی مانند تعویض ترموکوبل هزینه ای حدود 50/000 تا 80/000 دریافت می شود.

– برای سرویس های کامل تر مانند بازرسی مخزن و اسیدشویی و کارهایی از این قبیل، هزینه ای حدود 250/000 تومان صرف می شود.

– اکثراً یک هزینه غیر فنی برای ایاب و ذهاب حدود 20 تا 30 هزار تومان نیز بر روی هزینه ها اضافه می شود.

تعویض یا تعمیر پکیج و آبگرمکن

برای این که تصمیم بگیرید جهت تعمیر پکیج و آبگرمکن اقدام کنید یا تعویض آن، حتماً باید از یک فرد متخصص تأسیساتی مشاوره دریافت کنید. اکثر خدماتی که در تعمیر پکیج منجر به تعویض قطعات می شوند در رابطه با نشت یا سوراخ شدن مخازن فرسوده است.

تمامی خدمات فوق توسط متخصصان در زمینه تأسیسات ساختمان و تعمیر لوازم خانگی ارائه می گردد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *