اعلانیه
اعلانیه

۲۵ شغل پردرآمد برای تیپ‌های شخصیتی هنری

آیا شما کاملا هنری هستید و به فعالیت در این زمینه علاقه دارید؟ عشق خود را به هنر به شغلی که دوست دارید تبدیل کنید.

افرادی که دارای شخصیت هنری هستند اغلب می‌دانند برای کارهای روتین و یکنواخت که در آن به ندرت خروجی خلاقانه‌ای ارائه می‌شود، علاقه‌ای ندارند. خوشبختانه، مسیرهای شغلی متعددی در طیف وسیعی از صنایع وجود دارد که برای افراد خلاق با در نظر گرفتن گزینه‌های حرفه‌ای آنها مناسب است.

این مشاغل نه تنها به ذهن شما اجازه می‌دهند که آزادانه کار کند و خارج از چارچوب فکر کند، بلکه این پتانسیل را نیز دارند که به مشاغل شگفت انگیزی تبدیل شوند .بنابراین، اگر فکر یک اتاقک خاکستری شما را لرزاند، به لیست مشاغل خلاقانه ما که برای هر شخصیت هنری مناسب است نگاهی بیندازید.

آرایشگر

اگر شما فردی مردمی هستید که در مدل دادن، رنگ کردن و کوتاه کردن موها استعداد دارید، این حرفه به بهترین نحو ممکن است. لذتی که از تغییر ظاهر مشتری به دست می‌آورید، ارزش ساعت‌هایی را دارد که در طول روز روی پای شما سپری می‌کنید.

تهیه کننده موسیقی

این شغل مستلزم آن است که هنر آکوستیک خود را تقویت کنید و به استعدادهای جوان گوش دهید. به‌عنوان یک تولیدکننده موسیقی، باید یک نتورکر قوی باشید و در عین حال توانایی فنی برای میکس و تولید آهنگ‌هایی که برای بازار هدف شما جذاب هستند را داشته باشید.

مدیر هنری

آیا همیشه به ایده‌های جدید فکر می‌کنید و می‌خواهید مجموعه‌ای از کارمندان همفکر را رهبری کنید تا دیدگاه خود را زنده کنید؟ اگر چنین است، مسئولیت ایجاد و اجرای تجسم‌های خلاقانه برای شرکت‌ها می‌تواند شغل مناسبی برای شما باشد.

طراح گرافیک

این نقش هنری برای افراد درونگرای مبتکر مناسب است. با توانایی طراحی و تولید گرافیک و تصاویر برای هر صنعتی، می‌توانید سهم واقعی در محل کار داشته باشید. طراحان گرافیک بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضا هستند و بسیاری از کسب و کارها به سمت یک پلتفرم آنلاین حرکت می‌کنند.

انیماتور

آیا می‌توانید مانند فیلم‌های محبوب دیزنی، ایده‌های خلاقانه را از طریق انیمیشن زنده کنید؟ اگر چنین است، تقاضای زیادی با فیلم‌ها، بازی‌ها و غول‌های تبلیغاتی خواهید داشت. شما به دانش Adobe Creative Suite یا برنامه های مشابه Maya یا ۳D Studio Max نیاز دارید.

طراح بازی

آیا شما از طرفداران کنسول هستید که دارای یک ویژگی خلاقانه نیز هستید؟ اگر چنین است، می‌توانید یکی از سازندگان بازی ویدیویی داغ بعدی باشید که وارد بازار می‌شود. چه چیزی بهتر از طراحی و اجرای بازی مورد علاقه خود در تمام طول روز؟

طراح داخلی

آیا در مورد پارچه‌ها و بافت‌ها هیجان زده می‌شوید؟ طراح داخلی بودن به شما این امکان را می‌دهد که از فضای خلاقانه خود بهره ببرید و خانه‌های مردم را برای امرار معاش تزئین کنید. شما باید با مشتریان خود مشورت کنید، سبک آنها را بفهمید و فضای زندگی آنها را به یک شاهکار تبدیل کنید که آنها را دوست داشته باشند.

ویرایشگر ویدیو

اگر چشم خلاق و استعدادی در تولید ویدیو دارید، ویرایشگر ویدیو می‌تواند حرفه‌ای ایده آل برای شما باشد. شما می‌توانید مغز پشت یک فیلم پرفروش بزرگ باشید یا در تبلیغات یا مشاغل آزاد شرکت کنید.

عکاس

اگر خلق و خوی آرام و گرمی دارید و چشمی تیزبین برای گرفتن عکس‌های تخیلی دارید، شغل عکاسی ممکن است برای شما مناسب باشد. بسیاری از عکاسان انتخاب می‌کنند که به صورت آزاد کار کنند، زیرا می‌توانند برنامه‌ریزی خود را مدیریت کنند و سبک فردی را توسعه دهند.

نویسنده

اگر در بیان خود از طریق کلمات بهتر هستید و می‌توانید داستان‌های جذاب و گیرا خلق کنید، نویسنده شدن برای شما ایده‌آل خواهد بود. شما می توانید از مسیرهای مختلفی از جمله محتوا و نوشتن فنی بروید.

مدیر تبلیغات

مدیران تبلیغات در زمینه‌ای خلاقانه کار می‌کنند که دانش کسب و کار را نیز ترکیب می‌کند. این شغل دیگری است که در آن افراد هنری می‌توانند شکوفا شوند. آنها این فرصت را دارند که برای تبلیغات، بروشورها، وب سایت‌ها و همچنین تبلیغات رادیویی و تلویزیونی محتوا ایجاد کنند.

متخصص رسانه‌‎های اجتماعی

کار با رسانه‌های اجتماعی باعث می‌شود خلاقیت‌های شما به جریان بیفتد. شما مسئول ایجاد نمایه و نام تجاری شرکت خود با استفاده از تعدادی پلتفرم مختلف از جمله توییتر، اینستاگرام، تلگرام و پینترست خواهید بود. با ظهور روندهای جدید، شما مسئول شناسایی آنها و مرتبط نگه داشتن شرکت خود خواهید بود.

استایلیست مد

به عنوان یک آرایشگر، باید اکسسوری‌ها، لباس‌ها و وسایل مناسب را برای موقعیت خاص انتخاب کنید. نقش شما بسته به صنعتی که در آن کار می‌کنید می‌تواند کمی متفاوت باشد، اما اصول اولیه یکسان است. برای ایجاد قطعات به یاد ماندنی باید چشمی خلاق و استعداد داشته باشید.

بازرگانان بصری

اگر به استایل علاقه مند هستید و همه چیز مد را دوست دارید، یک فروشنده بصری می‌تواند شغل رویایی شما باشد. شما در ایجاد نمایشگرهای سه بعدی در فروشگاه‌های خرده‌فروشی شرکت خواهید داشت تا فروش را به حداکثر برسانید. این می تواند از فروشگاه‌های سطح بالا تا فروشگاه های سطح بالا متغیر باشد. برای دریافت رضایت شغلی کامل، برندی را که دوست دارید انتخاب کنید تا از تخفیف کارکنان نیز برخوردار شوید!

 آشپز

اگر دوست دارید با مخلوط کردن تعدادی مواد و ادویه‌ها در آشپزخانه خلاق شوید، واقعاً می‌توانید – از نظر هنری و مالی – در یک آشپزخانه گران قیمت عالی باشید. به عنوان یک سرآشپز، نه تنها می‌توانید با طعم‌ها تخیل کنید، بلکه می‌توانید از طریق ارائه، غذا را جذاب جلوه دهید.

گل فروشی

مراقبت از یک گیاه برای بسیاری از ما سخت است، چه رسد به اینکه بخواهیم با یک دسته گل زیبا هماهنگ کنیم. به هر حال، چیدن گل‌ها و دانستن اینکه کدام خانواده‌ها با هم می‌آیند، مانند چیدن یک پازل است که نیاز به آب میوه‌های خلاقانه دارد.

معلم

تدریس گزینه دیگری برای افراد هنری است، به ویژه برای کسانی که موسیقی، هنر و نمایش را تدریس می‌کنند. با این حال، معلمان در سایر زمینه‌ها نیز می‌توانند جنبه‌های هنری خود را از طریق روش‌های آموزشی خلاقانه و یافتن راه‌های نوآورانه برای کمک به دانش‌آموزان در درک و حفظ دانش و به کارگیری آن در زندگی خود پرورش دهند.

معمار منظر

آیا دوست دارید در فضای باز باشید و به باغ‌های زیبا علاقه دارید؟ اگر چنین است، این حرفه می‌تواند برای تیپ شخصیتی شما عالی باشد. معماران منظر با دیدگاه‌های هنری خود به فضای باز جان می‌بخشند. شما می‌توانید در تعدادی از پروژه‌های مختلف از جمله پارک‌ها، فرودگاه‌ها یا ساختمان‌های عمومی مانند موزه‌ها مشارکت داشته باشید.

میکاپ آرتیست‌

میکاپ آرتیست‌ها این توانایی را دارند که ویژگی‌های هر کسی را برجسته و به بهترین شکل خود نشان دهند. اگرچه بسیاری بر این باورند که بازی با آرایش در تمام طول روز آسان است، اما برای اینکه بتوانید با اشکال مختلف صورت، بافت‌ها و ویژگی‌های پوست کار کنید به مهارت و استعداد نیاز دارید. بسیاری از هنرمندان نیز درگیر کارهای تئاتری هستند که در آن بازیگران را با استفاده از گریم جلوه‌های ویژه به افراد یا حیوانات دیگر تبدیل می کنند .

برنامه ریز رویداد

پرتاب کردن یک ضربه بزرگ یا یک عملکرد مستلزم شیمی خلاقانه است، در حالی که شما باید مطمئن شوید که به آخرین جزئیات دقت کنید تا لذت بخش ترین روز را تضمین کنید. اگر در ایجاد و طراحی مهمانی‌ها پیشرفت می‎‌کنید، می‌توانید از طریق این خط کار رضایت واقعی را به دست آورید. به‌عنوان یک برنامه‌ریز رویداد ، باید فردی برون‌گرا باشید که می‌تواند برای اطمینان از نرخ ارزان‌تر و محصولات با کیفیت خوب، با تامین‌کنندگان ارتباط حیاتی برقرار کند .

طراح صحنه

طراحان صحنه، وظیفه طراحی و ساخت دکورهای مورد استفاده در برنامه‌های تلویزیونی، فیلم ها و تئاترها را بر عهده دارند. این کار شامل تولید طرح‌ها و مدل‌های هر مجموعه و نظارت بر ساخت و تولید آنها است. اگر استعدادی در طراحی و دکوراسیون دارید، اما به صنعت فیلم، موسیقی و هنرهای نمایشی نیز علاقه دارید، این می‌تواند نقشی ایده آل برای شما باشد.

مدیر بازاریابی

در حالی که ممکن است این نقش بیشتر کسب و کار محور باشد، مدیران بازاریابی باید ایده‌های خلاقانه و نوآورانه‌ای برای تولید استراتژی‌ها و کمپین‌های بازاریابی موفق داشته باشند. آنها نقشی جدایی ناپذیر در هر سازمان ایفا می‌کنند و وظایف روزمره آنها شامل هدایت تیم‌های خلاق، مدیریت محتوا و نظارت بر ابتکارات بازاریابی است.

متصدی

اگر به جزئیات توجه دارید، پس این حرفه را در نظر بگیرید. متصدیان در موزه‌ها و گالری‌های هنری کار می‌کنند و در آنجا مجموعه‌هایی ایجاد می‌کنند که سپس در معرض دید عموم قرار می‌گیرند. آنها از اشیاء، آرشیوها، آثار هنری و محتوای سمعی و بصری برای گردآوری این مجموعه‌ها استفاده می‌کنند، اما همچنین مسئول ترتیب مرمت آثار باستانی، فهرست نویسی به دست آمده، نگهداری سوابق و جمع آوری سرمایه برای مؤسسه‌ای هستند که برای آن کار می‌کنند.

طراح وب

در این دنیای دیجیتالی شدن روزافزون، تقاضا برای طراحان وب و اپلیکیشن سر به فلک کشیده است. برای فردی با شخصیت خلاق، این یک گزینه شغلی پردرآمد است. به عنوان یک طراح وب، شما وظیفه ایجاد طرح بندی و زیبایی شناسی یک وب سایت را دارید. این شامل کدنویسی صفحات وب، طراحی دکمه ها، ارائه یک طرح رنگی مناسب، آزمایش عملکرد آن و حفظ وب سایت پس از راه اندازی آن است. به طور کلی، این یک نقش شغلی عالی برای کسانی است که هم از فناوری آگاه هستند و هم هنری.

طراح صنعتی

آیا می‌بینید که ایده‌های نوآورانه‌ای برای محصول ارائه می‌دهید؟ شغل یک طراح صنعتی شامل ایجاد ایده‌های طراحی بصری، ایجاد مدل‌های مجازی بر روی نرم افزارهای کامپیوتری، تولید نمونه های اولیه و بهینه سازی عملکرد و طراحی آنها است. از ماشین‌ها گرفته تا لوازم خانگی و اسباب‌بازی‌ها، هنر، تجارت و مهندسی را برای توسعه مفاهیم محصول جدید ترکیب می‌کنید.


اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *