اعلانیه

۱۲ قدم در زمان از دست دادن شغل

کسب و کار

۱۷ فروردین ۱۴۰۲ 22 بازدید
اعلانیه

۱۲ قدم در زمان از دست دادن شغل

شما به تازگی شغل خود را از دست داده‌اید و تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که در حین تماشای فیلم غم و اندوه خود را در یک وان بستنی غرق کنید.

بیکار بودن سخت می‌باشد و احساس ناامیدی و دلسردی بسیار منطقی است. با این حال، در برخی مواقع، باید از آن بدبختی خارج شوید و حرکت‌های درست را برای بهبود وضعیت و در نهایت به دست آوردن یک شغل جدید شروع کنید.

چه از  کار اخراج  شده باشید یا بیکار شده باشید، وقت آن است که برنامه‌ای را در پیش بگیرید و دست به کار شوید. در این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری ۱۲ مرحله مفید عنوان شده است که به شما کمک می‌کند پس از دست دادن شغل خود دوباره روی پای خود بایستید.

آرام و مثبت اندیش باشید

اولین کاری که اکثر مردم پس از دست دادن شغل خود انجام می‌دهند، وحشت و فرو رفتن در افسردگی است. در حالی که این احساسات منفی طبیعی هستند، باید آنها را جارو کنید و ادامه دهید. هر چقدر هم که زندگی در آن زمان وحشتناک به نظر برسد، کار درست این است که آرام و مثبت اندیش باشید زیرا  بهتر خواهد  شد.

احساسات خشم نسبت به رئیس خود را نادیده بگیرید و با حرکت رو به جلو و انجام اقداماتی برای بهبود شرایط از احساس تأسف برای خود اجتناب کنید. با دوستان یا خانواده صحبت کنید. بیان احساسات خود راهی عالی برای مقابله با احساساتتان است.

امور مالی خود را اصلاح کنید

از دست دادن شغل مساوی از دست دادن پول است. این بزرگترین نگرانی زمانی است که شما بیکار می‌شوید. هنگامی که ذهن روشنی دارید، برای مرتب کردن بودجه خود وقت بگذارید. موارد غیر ضروری را کاهش دهید، عادات خرج کردن خود را تنظیم کنید و پرداخت‌های اجباری را در اولویت قرار دهید (مانند اجاره، رهن، مواد غذایی).

حتی اگر به معنای فرو رفتن در پس اندازتان باشد، حداقل راهی برای حفظ پول نقد خواهید داشت. برنامه‌ای تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که وضعیت مالی خود را تنظیم کرده‌اید.

حقوق خود را بشناسید

چه به دلیل سوء رفتار، تغییر ساختار شرکت یا به دلیل یک بیماری همه گیر از کار بیکار شوید، مهم است که حقوق خود را بدانید. برخی از مزایا پس از فسخ قرارداد توسط برخی کارفرمایان الزامی است. بنابراین، در مورد سیاست شرکت تحقیق کنید تا هر گونه پرداختی را که ممکن است مستحق دریافت آن باشید، دریافت کنید.

هنگامی که حقوق خود را شناختید، با رئیس خود در مورد پرداختی صحبت کنید. در مورد مزایای بیمه یا کمک به یافتن شغل دیگر، مذاکره کنید. حتماً در مورد قوانین کار تحقیق کنید تا حقی از شما ضایع نشود.

تشکیل پرونده برای بیکاری

سازماندهی امور مالی شما پس از اخراج توسط کارفرما ضروری است. یکی از راه‌های انجام این کار، بررسی طرح‌های مزایای بیکاری است. بنابراین باید بدانید که آیا شما حق استفاده از آنها را دارید یا خیر. به طور کلی، متقاضیان باید ثابت کنند که فعالانه به دنبال شغل جدید هستند، ساعت‌های مشخصی کار کرده‌اند، یا مقدار مشخصی پول در موقعیت قبلی خود به دست آورده اند.

مزایا بیمه بیکاری دائمی نیستند، بلکه فقط یک بالشتک مالی موقت هستند، بنابراین سعی کنید زیاد به این درآمد اعتماد نکنید و یا اجازه دهید که شما را از یافتن شغل جدید باز دارد.

پوشش مراقبت‌های بهداشتی خود را برنامه ریزی کنید

یکی از بزرگترین مزایای کار داشتن پوشش بیمه درمانی است. اما وقتی بیکار می‌شوید چه اتفاقی می‌افتد؟ سلامتی شما ممکن است در خطر باشد، و این به ویژه اگر در طول یک بیماری از کار خود رها شوید، ترسناک است.

سعی کنید با مدیر منابع انسانی خود در مورد امکان ادامه پوشش مراقبت‌های بهداشتی خود (به عنوان بخشی از قرارداد جدایی خود) صحبت کنید.  همچنین می‌توانید گزینه‌های بیمه دیگری را برای پوشش شما در زمان بیکاری بررسی کنید، یا جایگزینی برای تکیه بر طرح سلامت شریک زندگی‌تان وجود دارد.

مسیر شغلی خود را ارزیابی کنید

بیکاری می‌تواند به شما زمان بیشتری برای ارزیابی مجدد مسیر شغلی خود بدهد. اگر شغل قبلی شما را ناراضی کرده بود، اکنون فرصتی است که اهداف و رویاهای شغلی خود را به پایان برسانید. واقعا از انجام چه کاری لذت می‌برید؟ علایق شما کجاست؟

اگر شغلتان شما را پایین می‌آورد، ممکن است تغییر شغل قریب الوقوع باشد. با تفکر دقیق و با بررسی گزینه‌های شغلی خود می‌توانید شغل جدیدی را در نظر بگیرید که متناسب با مهارت و دانش شما باشد و در نهایت شما را خوشحال کند.

حضور آنلاین خود را تقویت کنید

قبل از یافتن شغل جدید، مطمئن شوید که  حضور آنلاین شما برای کارفرمایان بالقوه حرفه‌ای به نظر می‌رسد. پروفایل لینکدین خود را اصلاح کنید، زیرا این اولین چیزی است که کارفرمایان قبل از استخدام شما جستجو می‌کنند. تاریخچه شغلی خود را به روز کنید، لیست مهارت‌های خود را تیز کنید و از دوستان و همکاران قبلی خود استفاده کنید تا تخصص شما را تایید کنند.

هنگامی که شروع به جستجوی شغل جدید کردید، حداقل شهرت آنلاین شما از هر چیزی که ممکن است درخواست شما را رد کند پاک خواهد شد.

روزمه خود را به روز رسانی کنید

به غیر از لینکدین، رزومه شما روش دیگری است که کارفرمایان بالقوه شما را بررسی می‌کنند. رزومه خود را با تازه کردن فهرست مهارت‌ها، بررسی وضوح، املا و دستور زبان و افزودن هرگونه مدرک حرفه‌ای جدید، به روزرسانی کنید. مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مناسب با توجه به نقش شغلی خود استفاده می‌کنید. بیکار بودن می‌تواند به شما زمان زیادی بدهد (اما امیدواریم خیلی طولانی نباشد) تا رزومه خود را اصلاح کنید و امیدواریم با عجله شغل جدیدی را برای شما فراهم کند.

منابع خوب دریافت کنید

گرفتن مرجع از یک کارفرمای قبلی ممکن است سخت باشد. اما یک شغل خوب می‌تواند بهترین شرط شما برای به دست آوردن یک شغل جدید باشد. با رئیس سابق خود صحبت کنید و با مهربانی از او بپرسید که آیا او مایل است یک مرجع کوتاه درباره زمان شما در شرکت خود بنویسد. اگر از کار بیکار شده‌اید، نباید بین هر دوی شما اختلاف نظر وجود داشته باشد، بنابراین به راحتی می‌توانند به مرجع مراجعه کنند. اگر اخراج شدید، با وجود اتفاقی که افتاده، همچنان باید از مدیر قبلی خود توصیه نامه مثبت بخواهید.

به دنبال شغل جدید باشید

پس از دست دادن شغل خود، منطقی‌ترین کار این است که شروع به شکار شغل جدید کنید. همانطور که قبلاً عنوان شد، وحشت نکنید و به چیزی که دوست ندارید حرکت نکنید. عجله کردن و ارسال رزومه خود به هر شغلی آسان است. سعی کنید از عجله کردن خودداری کنید و در عوض گام‌های استراتژیک برای درخواست شغل مناسب بردارید.

علایق، مهارت‌ها و تخصص خود را در نظر بگیرید و شروع به درخواست نقش‌هایی کنید که با این عوامل مطابقت دارند. لیست‌های شغلی آنلاین را بررسی کنید، به فرصت‌های شغلی در منطقه خود گوش فرا دهید و رزومه خود را برای کارفرمایان احتمالی ارسال کنید. امیدواریم قبل از اینکه بتوانید «بیکار» بگویید، یک مصاحبه شغلی بگیرید.

دانش خود را بالا ببرید

در بین اصلاح رزومه و درخواست شغل جدید، مطمئن شوید که از روندهای صنعت و دانش خود مطلع هستید. به انجمن‌های آنلاین اختصاصی، گروه‌های رسانه‌های اجتماعی و خواندن وب‌سایت‌ها و مجلات بر اساس حوزه مورد علاقه خود بپیوندید.

اگر بودجه دارید، امکان ثبت نام در کلاس یا احتمالاً کسب مدرک جدید نیز وجود دارد. این فعالیت‌ها نه تنها ذهن شما را از چیزها دور می‌کند، بلکه به طور همزمان به مهارت شما کمک می‌کند و به شما یک مزیت رقابتی برای نقش‌های شغلی آینده می‌دهد.

با دوستان معاشرت کنید

وقتی بیکار هستید، زندگی ممکن است تنها شود. دیگر نه همکارانی دارید که با آنها شوخی کنید و نه کسی وجود دارد که به‌روزرسانی‌های زندگی‌تان را با او به اشتراک بگذارید. مطمئن شوید که با صحبت کردن و معاشرت با دوستان و خانواده خود را مشغول نگه دارید.

عاقل ماندن تنها فایده اینجا نیست. وقتی با دیگران ارتباط برقرار می کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که در مورد فرصت‌های شغلی بالقوه بشنوید – همچنین دوستان را تشویق می‌کند تا شما را برای یک موقعیت جدید به مدیران خود معرفی کنند. از بحث در مورد بیکاری خود خجالت نکشید. به مردم اطلاع دهید که در حال حاضر  به دنبال کار هستید، می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای شما باز کند.

زمانی که به خود فرصت دادید تا از دست رفته خود غرق شوید، باید دوباره روی پای خود بایستید. این اقدامات ضروری به شما کمک می‌کند تا مزایای خود را دریافت کنید، خوش بینی خود را دوباره به دست آورید، شغل جدیدی پیدا کنید و شغل خود را ارتقا دهید.

آیا می‌توانید اقدامات ضروری دیگری را که باید پس از از دست دادن شغل خود انجام دهید، پیشنهاد دهید؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!


اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *