اعلانیه
اعلانیه

۱۰ مزیت بزرگ تجربه کاری برای شغل شما

دریابید که آیا تجربه کاری مسیر مناسبی برای شما است یا خیر! ما فهرستی از ۱۰ مزیت بزرگ تجربه کاری، از جمله تاثیر آن بر اهداف شغلی آینده شما را گردآوری کرده‌ایم.

برای بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان، یک تکلیف تجربه کاری ممکن است اولین شغل آنها باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، تعجب آور نیست که می‌تواند یک اقدام گیج کننده باشد. آیا تجربه کاری می‌تواند به شما در آینده شغلی کمک کند؟ آیا چیزی است که از آن لذت خواهید برد؟ آیا فقط باید دنبال آن بروید؟ اصلاً چگونه تجربه کاری پیدا می‌کنید ؟ اگر اینها برخی از سوالات ذهن شما هستند، به خواندن ادامه دهید.

سابقه کار را می‌توان به عنوان یک تکلیف مدت معین تعریف کرد که هدف آن ارائه اطلاعات در مورد شغل، شرکت و صنعت به کارگر است. کارفرمایان می‌توانند از تجربه کاری نیز بهره‌مند شوند، زیرا می‌توانید با تلاش خود به آنها ارزش بیافزایید. در حالی که متخصصان در هر سطحی می‌توانند در تجربه کاری شرکت کنند، این امر در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان رایج است.

توصیه می‌‎کنیم بر اساس نیازهای خود تصمیمات شغلی بگیرید. بر این اساس، اگر تجربه کاری را مد نظر دارید، با درک مزایای آن شروع کنید. سپس، اگر اینها با نیازهای شما مطابقت دارند، آن را دنبال کنید. این تمرین می‌تواند بخش مهمی از برنامه شغلی آینده شما باشد . بنابراین، بیایید بررسی کنیم و ۱۰ مزیت برتر تجربه کاری را بررسی کنیم.

وارد بازار کار خواهید شد

در حالی که مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند مهارت های ارزشمندی را ارائه دهند، اما با تجربه واقعی صنعت بسیار متفاوت هستند. به طور معمول، بعید است که دانشجویان در این مرحله از زندگی خود تجربه مرتبط با صنعت ایده آل خود را داشته باشند. یک تکلیف تجربه کاری می‌تواند این شکاف را پر کند، زیرا فرصتی عالی برای کار در محیطی مشابه شغل مورد نظر شما است.

درک نحوه عملکرد بازار می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. اطلاعاتی که از تجربه کاری به دست می‌آورید می‌تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه و یافتن شغل مناسب برای شما کمک کند. همچنین، می‌تواند بینش‌های مفیدی در مورد مکانیک دنیای کار ارائه دهد، که می‌تواند به شما در آماده شدن برای آینده شغلی خود کمک کند.

مهارت‌های خود را در زمینه جدیدی به کار ببرید

من مطمئن هستم که شما مهارت‌های ارزشمند زیادی را در طول تحصیل به دست آورده‌اید. از مهارت‌های فنی، مانند فناوری اطلاعات و ریاضیات، تا مهارت‌های نرم مانند کار گروهی، مشارکت‌های شما می‌تواند به ارزش یک سازمان بیفزاید. با این حال، دانشگاه یا تیم فوتبال شما محیطی بسیار متفاوت با محل کار است.

یکی از مزایای کلیدی تجربه کاری این است که به شما این امکان را می‌دهد تا دریابید که چگونه می‌توانید مهارت‌ها و استعدادهای خود را به عنوان یک حرفه‌‎ای به کار ببرید. در طول این فرآیند، ممکن است متوجه شوید که مهارت‌های شما به گونه‌ای تغییر می‌کند که آنها را در محل کار معنی‌دار می‌کند. این می تواند شما را در مسیر بهبود بیشتر توانایی‌های خود قرار دهد و شما را برای موفقیت در آینده شغلی آماده کند.

مهارت‌های جدیدی به دست خواهید آورد

یک مزیت کلیدی تجربه کاری کسب مهارت‌های جدید است. اینها معمولاً شامل ترکیبی از مهارت‌های شغلی خاص و مهارت‌های مربوط به شغل است که می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای آینده شغلی شما باشد. محل کار با همه سازمان‌هایی که شما به عنوان یک دانشجو در آن شرکت داشته‌اید متفاوت است، زیرا یک شرکت روش‌های کار خود را دارد و به رفتارها و مهارت‌های خاصی نیاز دارد.

تکلیف تجربه کاری به شما این امکان را می‌دهد که درک خود را از روش‌های کاری یک شرکت عمیق تر کنید و در این مسیر مهارت‌های جدیدی کسب کنید. به این ترتیب، می‌توانید رفتارهایی را پرورش دهید که به شما کمک می‌کند برتر شوید.

شما شروع به درک صنعت خواهید کرد

به طور معمول، تکالیف تجربه کاری کوتاه هستند. با این حال، در حالی که ممکن است بعید باشد که در طول مأموریت خود در یک شغل تسلط پیدا کنید، مطمئناً می‌توانید درک بیشتری از رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید به دست آورید. این می‌تواند به شما کمک کند یک شغل را ارزیابی کنید و بفهمید که آیا با نقاط قوت شما مطابقت دارد یا خیر.

من نمی‌توانم به اندازه کافی بر اهمیت این مزیت تجربه کاری تأکید کنم، زیرا خواهید دید که بیشتر مشاغل از نظر تئوری و عملی کاملاً متفاوت هستند. در تجربه من، بهترین راه برای موفقیت شغلی، تلاش سریع بسیاری از چیزها، شناسایی آنچه که دوست ندارید، و از طریق این فرآیند، کشف علاقه خود است. این درک برای انتخاب شغل آینده شما بسیار سودمند خواهد بود.

در مورد یک کارفرمای جدید یاد بگیرید

مهم نیست که شرکت رویایی شما چه کسی باشد، اطلاعاتی که در مورد آنها دارید تا زمانی که با آنها کار نکنید ناقص است. ببینید، شرکت‌ها از برندسازی کارفرما برای جذب استعدادها استفاده می‌کنند، همانطور که از بازاریابی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. تصور فعلی شما از کارفرمایان هدفتان احتمالاً با تصوری که پس از مدتی تجربه کاری خواهید داشت، فاصله زیادی دارد.

کار با یک کارفرما به شما امکان می دهد به کارمندان آنها دسترسی داشته باشید. از طریق این فرآیند می توانید اطلاعات دقیق و مرتبطی در مورد کسب و کار از افراد داخلی دریافت کنید. همچنین، می‌توانید به جای اینکه چگونه شرکت کارشان را در خارج به تصویر می‌کشد، مشاهده کنید که چگونه کارها در داخل انجام می‌شوند. سپس، می‌توانید کارفرما را ارزیابی کنید و تصمیم آگاهانه‌ای در مورد اینکه آیا کار با آنها در آینده برای شما مناسب است یا خیر، بگیرید.

با یک صنعت جدید آشنا خواهید شد

برخی از مشاغل صنایع مختلفی را پوشش می‌دهند – به اینها شرکت‌های آگنوستیک صنعت می‌گویند. برای مثال، اگر می‌خواهید یک حرفه‌ای در امور مالی یا منابع انسانی باشید، می‌توانید این کار را با بسیاری از شرکت‌های مختلف انجام دهید، مثلاً یکی از شرکت‌های فناوری یا مراقبت‌های بهداشتی. در موارد دیگر، مشاغل ممکن است خاص صنعت باشند. به عنوان مثال، نقش‌های مهندسی ساخت و ساز فقط در مشاغلی وجود دارد که در صنعت ساخت و ساز فعالیت می‌کنند. مهم نیست که به دنبال چه نقشی هستید، می خواهید در صنعت هدف خود تجربه کسب کنید.

هر صنعتی ویژگی‌های خاص خود را دارد. برخی مترقی ترند، در حالی که برخی دیگر محافظه کارتر هستند. برخی از صنایع شامل ریسک هستند، در حالی که برخی دیگر از آن اجتناب می‌کنند. صنایع متمرکز بر نوآوری و صنایع متمرکز بر سنت وجود دارد. یکی از مزایای کلیدی تجربه کاری، تجربه فرهنگ و ویژگی‌های یک صنعت قبل از متعهد شدن به آن در آینده شغلی است.

شبکه حرفه‌ای خود را خواهید ساخت

قبل از ورود به بازار کار، ممکن است یک شبکه قوی متشکل از خانواده، دوستان و مربیان داشته باشید. در حالی که برخی از این افراد می‌توانند در حرفه شما نیز به شما کمک کنند، این شبکه‌ای برای رشد حرفه‌ای نیست. با این حال، یک تکلیف تجربه کاری به شما امکان می‌دهد با افراد ارتباط برقرار کنید و با افرادی که می‌توانند در حرفه شما به شما کمک کنند، ارتباطات حرفه‌ای ایجاد کنید.

من به شما توصیه می‌کنم به دنبال افرادی با تجربه باشید که با اهداف شما هماهنگ هستند و سبک آنها با شما طنین انداز می‌شود. در حالی که تجربه کاری خود را دنبال می‌کنید، فرصت‌های بسیار خوبی برای ارتباط با آنها و ایجاد یک رابطه معنادار خواهید داشت. به جای اینکه فقط درخواست کمک کنید، ابتکار عمل را به دست بگیرید و به آنها کمک کنید و یک موقعیت برد – برد برای هر دوی شما ایجاد کنید.

ممکن است یک مربی شغلی پیدا کنید

در حالی که همه روابط حرفه‌ای می‌تواند مفید باشد، پیدا کردن یک مربی شغلی خوب می‌تواند یک تجربه تغییر دهنده زندگی باشد. منتور یک مشاور با تجربه و قابل اعتماد است که آماده به اشتراک گذاشتن تجربیات و تخصص خود است تا به شما در تصمیم گیری شغلی مناسب کمک کند. یک رابطه مربی و منتهی معمولاً مبتنی بر اعتماد است، شامل مکالمات عمیق و متمرکز است و تمرکز طولانی مدت دارد.

وقتی به یک مربی نزدیک می‌شوید، پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه از او بخواهید که به یک رابطه حرفه‌ای طولانی‌مدت متعهد شود، آهسته حرکت کنید تا مطمئن شوید که ارتباط خوبی بین شما وجود دارد. چند چت غیررسمی می‌تواند راه خوبی برای شروع باشد. در حالی که رهبران کسب و کار مشغول هستند و ممکن است همیشه علاقه مند نباشند که مربی شوند، متخصصان ارشد اغلب از کمک به استعدادهای اولیه لذت می‌برند. تجربه کاری می‌تواند راهی عالی برای نشان دادن علاقه خود به یک رشته و جلب حمایت یک مربی باشد.

نقاط قوت خود را شناسایی خواهید کرد

نقطه قوت چیزی است که در آن خوب هستید و دوست دارید انجام دهید. همه ما دارای برخی نقاط قوت و همچنین زمینه‌های خاصی هستیم که ممکن است با آنها مبارزه کنیم. تجربه کاری می‌تواند راهی عالی برای شناسایی نوع کاری باشد که مناسب شماست.

به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که عاشق کار تحلیلی هستید ، که ممکن است بر تحقیق، تجزیه و تحلیل و حل مسئله تمرکز داشته باشد. این نوع کار ممکن است نیاز به کار گروهی زیادی نداشته باشد، اما به مهارت‌های کمی قوی نیاز دارد. از سوی دیگر، می‌توانید متوجه شوید که عاشق کار مردم محور هستید، مانند حرفه‌ای در فروش، که می‌تواند انتخابی عالی برای افراد برون گرا باشد. این تجربه به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت خود را محدود کنید و زمینه‌هایی را پیدا کنید که ممکن است نیاز به کار و بهبود داشته باشید.

ممکن است به شغل رویایی خود برسید

رایج است که کارفرمایان ترجیح می دهند افرادی را استخدام کنند که آنها را در یک ظرفیت حرفه ای می‌شناسند. در واقع، این یک رویکرد استخدام عالی است، زیرا به یک کسب و کار اجازه می‌دهد تا خطرات استخدام را به حداقل برساند. یک تکلیف تجربه کاری شما را در موقعیت عالی برای درخواست یک نقش دائمی قرار می دهد.

اگر قبلاً فارغ‌التحصیل شده‌اید، پیشنهاد می‌کنم در زمان تجربه کاری خود مراقب موقعیت‌های خالی باز باشید. اگر مورد مناسبی وجود دارد، پیشنهاد می‌کنم با رئیس خود و مدیر استخدام گپ بزنید. وقتی نوبت به جستجوی شغل می‌رسد، زمان بندی می‌تواند کلیدی باشد، و این رویکرد می‌تواند عالی عمل کند.

اگر هنوز در حال تحصیل هستید، نترسید، تماس‌های شما همچنان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی ارزشمند باشند و به شما امکان می‌دهند تا شغل دائمی در سازمان پیدا کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که با حفظ تماس با آنها در فواصل زمانی منظم، آنها را گرم نگه دارید.


اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *