اعلانیه
اعلانیه

استخدام صافکار و مسیری برای کسب درآمد بالا!

در صورت برخورداری از مهارت بالا در حوزه صافکاری خودرو، می‌توانید با استخدام در یکی از مجموعه‌های متقاضی به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید.

یکی از آسیب‌های جدی در تصادفات مختلف، فرورفتگی‌ها و قرشدگی‌های بدنه خودرو است که ممکن است خسارت شدیدی را متوجه صاحب خودرو کند. نکته بسیار مهمی که در ترمیم و تعمیر بدنه آسیب دیده وجود دارد؛ این است که اشخاص بدون مهارت و تجربه کافی نمی‌توانند بدنه خود را به وضعیت اولیه بازگرداند. به همین خاطر تعمیرگاه‌های مجاز به منظور ارائه بهترین خدمات به مشتریان و تعمیر بسیار مناسب بدنه، صافکاران دارای مهارت و با تجربه را استخدام می‌کنند. علاقمندان به این شغل لازم است پیش از انتخاب با تمامی جوانب این کار آشنا شوند. ما در این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌‎های همشهری به طور کامل شغل صافکاری و شرایط استخدام آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

به چه کسی صافکار گفته می‌شود؟

به آن دسته از اشخاصی که با استفاده از ابزار و وسایل و برخورداری از مهارت و تجربه اقدام به تعمیر و ترمیم خط و خش، فرورفتگی و یا قرشدگی بدنه خودرو در اثر تصادف و یا اتفاقات دیگر می‌نمایند، صافکار گفته می‌شود. با توجه به اهمیت این شغل، صاحبان تعمیرگاه و یا شرکت‌های خودروسازی برای استخدام این دسته از افراد، با حساسیت بالایی اقدام به جذب نیرو می‌نمایند. به طور کلی افرادی که تجربه کافی در این زمینه نداشته باشند، امکان فعالیت‌هایشان در مجموعه‌های بزرگ فراهم نیست.

شرایط و تحصیلات مورد نیاز شغل صافکار

علاقمندان به این شغل نیازی به مدارک دانشگاهی و آکادمیک ندارند و می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب تجربه و مهارت لازم وارد این شغل شوند. اما نکته بسیار مهم در رابطه با این شغل این است که افراد با توجه به اینکه با خودروهای مختلفی سر و کار دارند لازم است دانش و اطلاعات خود در خصوص صافکاری تمامی خودروها، به خصوص خودروهای لوکس و گرانقیمت را به روز نگه دارند. چرا که اشتباه کوچک در زمان فعالیت، منجر به نارضایتی مشتریان خواهد شد.

شخصیت‌های مناسب شغل صافکار

این شغل مناسب افرادی است که در طول مدت زمان فعالیت کاملا شخصیتی صبور هستند و با دقت بالایی مسئولیت خود را دنبال می‌کنند. افرادی می‌توانند در این شغل موفق شوند که کاملا عمل گرا باشند و توانایی یادگیری نحوه استفاده از تمام ابزار آلات این شغل را داشته باشند.

بازار کار شغل صافکاری خودرو

به طور کلی حقوق و مزایای آن دسته از اشخاصی که به عنوان صافکار در صنعت خودرو فعالیت می‌کنند. از حقوق و درآمد خوبی برخوردار هستند. تولید زیاد خودرو در کشور شرایط را برای این افراد مهیا کرده است تا در یکی از مجموعه‌های متقاضی این شغل فعالیت کنند. صافکاری از جمله مشاغلی در کشور محسوب می‌شود که بدون مهارت و کسب تجربه امکان پذیر نیست و این می‌تواند فرصت مناسب برای افرادی باشد که به این حوزه علاقه داشته و مهارت‌های لازم را کسب کرده‌اند.

ویژگی‌های ذهنی، جسمانی شغل صافکار

صافکاری به عنوان یکی از مشاغل فنی در صنعت خودرو محسوب می‌شود که افراد فعال در این زمینه باید از قدرت بدنی و توان جسمانی بالا برخوردار باشند و آمادگی لازم برای فعالیت در شرایط سخت را داشته باشند. علاوه بر قدرت جسمانی، هر یک از صافکاران باید از توانایی ذهنی بالایی نیز برخوردار باشند تا در کوتاه‌ترین زمان بتوانند عیب خود را شناسایی و برطرف کنند. لازم به ذکر است اگر به این شغل علاقه نداشته باشید ممکن است در مدت زمان کوتاهی کار خود را از دست بدهید.

نحوه استخدام صافکار

علاقمندان به شغل صافکار می‌توانند از طریق پلتفرم‌های مختلف انتشار آگهی، شغل مورد نظر را خود را پیاده کرده و در صورت تایید کارفرما، مشغول به کار شوند. اما در این بین سایت و اپلیکیشن نیازمندی‌های همشهری با احزار هویت تمامی آگهی‌‎ها و معرفی برترین شرکت‌های خودروسازی و تعمیرگاه‌های مجاز شرایط بهتری را برای استخدام این دسته از افراد فراهم کرده است.

وظایف و مسئولیت‌های صافکار

یکی از موارد بسیار مهمی که لازم است علاقمندان به شغل صافکاری نسبت به آن آگاه شوند، شرح مسئولیت‌های این شغل است. در صورتی که با وظایف این شغل آشنا شوید با دید بهتری می‌توانید دست به انتخاب آگاهانه بزنید.

 • رعایت تمامی نکات ایمنی و حفاظتی در طول انجام فعالیت و آشنایی با نحوه استفاده از کمک‌های اولیه
 • توانایی کار با تمامی ابزارهای عمومی و انجام فعالیت‌های مربوط به فلز کاری
 • آشنایی با جوشکاری با قوس الکتریکی و توانایی انجام آن در مواقع لزوم
 • توانایی جوشکاری انواع فولاد به خصوص فولاد نرم با استفاده از جوش گاز
 • انجام لحیم کاری سخت و یا جوش برنج با استفاده از شعله گاز استین
 • مهارت از بین بردن رنگ‌های مربوط به قسمت‌های آسیب دیده خودرو
 • توانایی انجام صافکاری بدون رنگ
 • پیاده و سوار کردن قطعات داخل و چرخ‌های خودرو به منظور انجام فعالیت‌های مربوط به صافکاری

ویژگی‌های یک صافکار حرفه‌ای

به طور کلی آن دسته از صافکارانی که به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. به نسبت صافکارانی که از مهارت کمتری برخوردار هستند، از تعداد مشتریان کمتری برخوردار هستند. و به همان نسبت به درآمد کمتری دست پیدا می‌کنند. برخی از ویژگی‌های مهم یک صافکار به شرح زیر است:

 • صافکاران حرفه‌ای بدون نیاز به رنگ، خودرو را تعمیر می‌کنند.
 • فرد متخصص بدون اینکه قطعه‌ای را تعویض کنند، قسمت آسیب دیده را به خوبی ترمیم می‌کنند.
 • استفاده از ضخامت بتون نازک به منظور ترک نخوردن در مجارت نور خورشید، یکی از ویژگی‌های مهم یک صافکار حرفه‌ای است.
 • یک صافکار حرفه ای، به گونه‌ای قسمت ضربه دیده را ترمیم می‌کند که پس از با چشم قابل تشخیص نباشد. وسیله باید طوری صافکاری شود که قسمت‌های چین خورده اصلا قابل رویت نباشد.
 • افراد حرفه‌ای تمام قسمت‌های باز شده را مانند قبل در جای خود نصب می‌کنند و به گونه‌ای فعالیت می‌کنند که قطعه‌ای گم نشود.
 • وی باید به گونه‌ای حرفه‌ای و تمیز صورت بگیرد که بین قسمت تعمیر شده و سایر قسمت‌ها قرینه وجود داشته باشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *