اعلانیه
اعلانیه

ICANN طرح گوگل برای جستجوی بدون نقطه دامنه سطح بالا را رد کرد

google-icann-logos ممکن است Google همچنان مالک دامنه سطح بالای عمومی .search (gTLD) باشد، اما نمی تواند آن را به عنوان یک دامنه بدون نقطه استفاده کند.

ICANN این هفته حکم کرد که دامنه های بدون نقطه با استناد به «خطرات امنیتی و ثبات فعلی» که در مطالعات قبلی در مورد دامنه‌های بدون نقطه شناسایی شده‌اند، ممنوع هستند. این تصمیم توصیه‌هایی را که قبلاً توسط کمیته امنیتی ICANN ارائه شده بود تأیید می‌کند.

این خبر اولین بار توسط DomainIncite.com گزارش شد، که تردید دارد که این تصمیم تاثیری داشته باشد در برنامه Google برای داشتن .search gTLD.

اما به تمایل Google برای استفاده از آن به عنوان یک دامنه بدون نقطه پایان می دهد. در اوایل سال جاری، در نامه‌ای به ICANN، گوگل خواسته‌های خود را توضیح داد. برای انجام:

هدف ما برای .search ارائه یک فضای نام به راحتی قابل شناسایی برای شرکت هایی است که عملکرد جستجو را ارائه می دهند و به کاربران اینترنت اجازه می دهیم مکانیسمی منحصر به فرد و ساده برای دسترسی به عملکرد جستجوی خود داشته باشند. انتخاب گوگل در نظر دارد یک سرویس تغییر مسیر را در دامنه جستجوی “بدون نقطه” (http://search/) اجرا کند که همراه با یک استاندارد فنی ساده، به یک واسط پرس و جو سازگار در بین شرکت هایی که عملکرد جستجو را ارائه می دهند، اجازه می دهد و کاربران را قادر می سازد تا به راحتی جستجوها را با شرکت هایی انجام دهید که عملکرد جستجویی را که آنها به عنوان اولویت خود تعیین می کنند ارائه می دهند.

برخی از بزرگترین رقبای Google، مانند مایکروسافت و یاهو، اعتراضاتی به طرح گوگل برای دامنه جستجوی بدون نقطه ارائه کردند.

درباره Techmeme بحث بیشتری وجود دارد.


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً MarTech نیست. نویسندگان کارکنان اینجا فهرست شده‌اند.


درباره نویسنده

مت مک گی در سپتامبر 2008 به عنوان نویسنده/خبرنگار/ویراستار به Third Door Media ملحق شد. او از ژانویه 2013 تا زمان خروجش در جولای 2017 به عنوان سردبیر خدمت کرد. او را می توان در توییتر در @MattMcGee.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *