اعلانیه
اعلانیه

Google I/O 2012 روز دوم: مرورگر کروم برای iOS، گوگل درایو برای iOS و سیستم عامل کروم، موتور محاسباتی گوگل فاش شد

google-io-2012روز دوم کنفرانس توسعه دهندگان Google، I/O 2012 در حال انجام است و همه ما برای دومین سخنرانی در سالن بزرگ جمع شده ایم. پس از سخنرانی اصلی دیروز که بر روی نرم افزار/سخت افزار Android، Google+ و Google Glass(ها) متمرکز شد، ما انتظار داریم امروز همه چیز درباره Chrome، اخبار مربوط به ابر و Google TV باشد.

اگر اتصال اینترنت/WiFi همکاری داشته باشد، مطلب اصلی زیر را بصورت زنده بلاگ می کنیم. قرار است ساعت 10:00 PT شروع شود، بنابراین منتظر آخرین اخبار از Google I/O 2012 باشید….

اکنون در اتاق هستیم و ساعت 10 صبح است، اما من گمان می‌کنم که برای مدتی شروع نخواهیم کرد زیرا شرکت‌کنندگان هنوز وارد اتاق می‌شوند. Google در توییتی اعلام کرده است که سخنرانی امروز درباره Chrome و برنامه‌ها است.

اکنون ساعت 10:05 است و ما در حال حرکت هستیم!

ویک گاندوترا به روی صحنه بازگشته تا به همه خوشامد بگوید. او عینک(های) گوگل را به چشم می‌زند و درباره تعداد شرکت‌کنندگانی که در مهمانی شب گذشته از ویژگی‌های رویداد جدید Google+‎ استفاده کرده‌اند صحبت می‌کند. او می‌گوید که سرگئی بعداً با سورپرایزهای بیشتر روی صحنه خواهد آمد.

Sundar Pichai، معاون Chrome و Apps روی صحنه می‌رود.

او در مورد رشد وب و به طور خاص تر، رشد دسترسی به اینترنت تلفن همراه صحبت می کند. مرورگر کروم در سال 2010 70 میلیون کاربر فعال روزانه، 160 میلیون کاربر در سال 2011 داشت و اکنون 310 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

برایان راکوفسکی، معاون Chrome اکنون در حال صحبت است.

او در حال انجام نسخه نمایشی Chrome در Macbook است، اما مشخص نیست که آیا ویژگی‌های جدیدی را نشان می‌دهد یا خیر. من گمان نمی‌کنم، در این مرحله به نظر چیزهای نسبتاً ابتدایی است.

نمایش نحوه دسترسی به برگه‌های Chrome در دستگاه‌های مختلف (برای کاربرانی که به سیستم Google وارد شده‌اند) و همگام‌سازی برگه‌ها، نوشتار و غیره.

او اعلام می‌کند که Chrome بعداً امروز برای iPhone در دسترس خواهد بود — آن را در فروشگاه App جستجو کنید.

همچنین نسخه iPad Chrome را اعلام می کند. دارای ویژگی های همگام سازی مشابه در سایر سیستم عامل ها.

chrome-ipad

ساندار پیچای برمی گردد.

صحبت در مورد پذیرش Google Apps. دولت‌ها در 45 ایالت، 66 از 100 دانشگاه برتر و بیش از پنج میلیون کسب‌وکار از Google Apps استفاده می‌کنند.

اکنون چندین ویدیوی خنده‌دار برای تبلیغ Google Apps نشان داده می‌شود. من تقریبا دارم لول می کنم. چیزهای خوب، جدی.

اکنون Clay Bavor، Google Apps، روی صحنه می رود.

Google Drive اکنون در iOS و Chrome OS موجود است. نمایش نسخه ی نمایشی از نحوه عملکرد جستجوی فایل، شرکت کنندگان کاملا راضی هستند. می تواند اسناد را برای دسترسی آفلاین ذخیره کند.

بعداً امروز در iPad، iPhone، iPod Touch در دسترس خواهد بود.

در سیستم‌عامل Chrome، Google Drive اساساً به سیستم فایل تبدیل می‌شود. به همکاری بی‌درنگ در فضای ابری از طریق Google Docs اجازه می‌دهد.

همچنین ویرایش آفلاین Google Docs را اعلام کرد. دمو را نشان می دهد. شرکت کنندگان از این موضوع بسیار خوشحال هستند.

ساندار پیچای به صحنه بازمی گردد.

شروع به صحبت در مورد Chromebook و تبلیغ ویژگی‌ها می‌کند. آنها آن را “کامپیوتر همیشه جدید” می نامند.

Chromebook‌ها در صدها فروشگاه Best Buy در سراسر ایالات متحده و فروشگاه‌های Dixons در بریتانیا در دسترس هستند. می‌توانید بهترین مکان‌های خرید را ببینید در وب‌سایت Google.

Urs Holzle، معاون زیرساخت، اکنون روی صحنه می رود.

Google یکی از بزرگترین مجموعه‌ای از دیتاسنترها و شبکه‌های بزرگی را برای اتصال آنها ساخته است.

Google App Engine بیش از یک میلیون برنامه فعال را پشتیبانی می کند.

موتور محاسباتی Google – زیرساخت به عنوان یک سرویس را اعلام می کند. شرکت کننده درست پشت سر من فقط فریاد زد و گفت: “این چیزی است که من به دنبالش بودم.” این رقیب Google برای مواردی مانند خدمات وب آمازون و موارد دیگر است.

شرکت کنندگان از نمایش‌های این فناوری بسیار خوشحال هستند.

ساندار پیچای اکنون به صحنه بازگشته است.

پلتفرم وب با سرعتی سریعتر از همیشه در حال پیشرفت است. در دستگاه های بیشتری استفاده می شود. موارد استفاده بیشتر از همیشه وجود دارد.

صحبت درباره برنامه‌های Chrome. دو نفر از سیرک دو سولیل اکنون روی صحنه می آیند. نشان دادن نحوه انتقال تجربه CdS به وب از طریق یک برنامه آینده؛ نمایش آن در Chromebook.

می گوید همه شرکت کنندگان یک Chromebox رایگان دریافت خواهند کرد.

Sergey Brin اکنون روی صفحه ویدیو ظاهر می شود. او بالای ساختمان Moscone است و دستگاه Google Glass خود را پوشیده است.

آنها قصد دارند نسخه نمایشی دیگری از آسمان انجام دهند.

sergey

تأخیر طولانی بود و برین کار تحسین برانگیزی در پر کردن زمان پخش مرده در حالی که منتظر بود چتربازی انجام شود، انجام داده است.

و آنها این کار را دوباره انجام دادند – همه چتربازان به سلامت بر بالای Moscone West فرود آمدند. همچنین در حال انجام یک نسخه ی نمایشی دوچرخه سواری دیگر. این اساساً تکرار نسخه ی نمایشی دیروز بود، و صادقانه بگویم … مطمئن نیستم که چرا حتی به آن نیاز بود.

اما این پایان است. ممنون که همراهی کردید.


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً MarTech نیست. نویسندگان کارکنان اینجا فهرست شده‌اند.


درباره نویسنده

مت مک گی در سپتامبر 2008 به عنوان نویسنده/خبرنگار/ویراستار به Third Door Media ملحق شد. او از ژانویه 2013 تا زمان خروجش در جولای 2017 به عنوان سردبیر خدمت کرد. او را می توان در توییتر در @MattMcGee.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *