اعلانیه
اعلانیه

خریداران خودرو در بازار کشور منتظر استقرار دولت جدید هستند

یک فعال بازار خودرو اظهار داشت: ادامه رکود بازار خودرو می تواند به ثبات بازار و کاهش قیمت خودرو در بازار منجر شود.

کاظم محمدی نیکخواه ضمن اشاره به تعطیلی نمایشگاه های خودرو با توجه به موج جدید کرونا گفت: در حال حاضر به دلیل نوسان افزایشی قیمت دلار فروشندگان خودروهای خود را با قیمت بالاتری عرضه می کنند اما خریداری در بازار وجود ندارد و معامله ای انجام نمی شود و خریداران همچنان در انتظار استقرار دولت جدید و تاثیر آن بر بازار خودرو هستند.

وی درباره فاصله قیمتی خودروهای داخلی در بازار و کارخانه عنوان کرد: قیمت کارخانه ای برخی از خودروهای داخلی با قیمت های بازار 70 ، 80 درصد و برخی دیگر تا 100 درصد فاصله قیمتی دارند که عوامل مختلفی چون شرایط فروش و عرضه و تقاضا در کنار یکدیگر منجر به کاهش فاصله قیمتی خودروهای تولید کارخانه و بازار شده است.

این فعال بازار خودرو در پاسخ به این سوال که آیا رکود بازار خودرو در ادامه منجر به کاهش قیمت خودرو خواهد شد، گفت: بله، هنگامی که کالایی تولید و عرضه می شود اما تقاضایی برای آن وجود ندارد می تواند از حالت سرمایه ای خارج شده و همچون گذشته به یک کالا مصرفی تبدیل شود. خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صورت ادامه رکود بازار خودرو و ثبات قیمت ها می توانیم شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار باشیم.

نیکخواه درباره تاثیر احیای برجام بر بازار خودرو بیان کرد: در حال حاضر به دلیل نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات اقتصادی در کشور همه کالاها از جمله خودرو بر اساس قیمت دلار محاسبه می شوند اما با احیای برجام مسلما شاهد ثبات اقتصادی در کشور و همچنین ثبات بازار خودرو خواهیم بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.