اعلانیه
اعلانیه

متقاضیان مسکن ملی کی خانه‌دار می‌شوند؟

به گزارش مجله اینترنتی نیازمندی های همشهری، نعمت الله ترکی با بیان اینکه در حوزه آزاد راهی اوایل انقلاب تنها ۱۵۰۰ کیلومتر آزاد راه وجود داشت‌، اظهار کرد: در حوزه حمل‌ و نقل ریلی ۶۰۰۰ کیلومتر راه آهن در دستور کار وزارت قرار دارد که فعالیت راه آهن ایلام هم با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال در بودجه ۱۴۰۰ برای شروع به کار گنجانده شده است.
وی با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد ۷۵۰‌ میلیارد ریال دیگر هم در بخش توازن برای شروع به کار این‌ پروژه اختصاص داده شود، تصریح کرد: ساخت بیش از ۴۷۰ هزار مسکن ملی در کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد که تا سال ۱۴۰۲ تحویل متقاضیان می‌شود و تاکنون نیز۹۰۰ هزار واحد مسکن تکمیل و تحویل متقاضیان شده و پرونده مسکن‌ مهر بسته شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: ۹۰۰ هزار واحد مسکونی نیز که در تعهد دولت و وزارت قرار گرفته بود، در بیشتر استان‌ ها احداث و به اتمام رسیده و پرونده مسکن مهر را نیز تمام شده تلقی‌ می‌کنیم.
ترکی با بیان اینکه در کنار این هدف گذاری، ساخت ۴۷۰ هزار مسکن جدید در قالب مسکن ملی در دستور کار وزارت قرار گرفت و سهمیه هر استانی نیز مشخص شده است، ادامه داد: عملیات اجرایی این واحدها آغاز و تمام واجدان شرایط متقاضی مسکن پالایش شده‌اند و تا پایان نیمه اول ۱۴۰۲ تمام واحدهای مسکن ملی احداث و به متقاضیان واگذار خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف راه و شهرسازی در حوزه مسکن بازآفرینی شهری و کاهش حاشیه نشینی است و ماموریتی که وزیر راه در حکم مدیرکل جدید راه و شهرسازی ایلام به آن تاکید داشته کاهش حاشیه‌ نشینی و بازآفرینی شهری بوده است.
منبع: ایسنا


اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *